Masz pytania?

sklep@martyn-ex.pl

22 428 51 76

Czynne w godzinach

9:00-17:00

Zasady doboru klimatyzacji

 

ZASADY ZAKUPU KLIMATYZATORA.

Jako właściciel Warszawskiej Klimatyzacyjnej firmy MARTYN-EX  z długoletnim doświadczeniem mogę z całą świadomością stwierdzić, że cena w przypadku wyboru Klimatyzacji nie jest najważniejsza. Nie należy kierować się ceną. Cały  czas testuje i przetestowałem kilkadziesiąt urządzeń i wykonałem ponad 1000 profesjonalnych instalacji Klimatyzacji by potwierdzić postawioną tezę.

Niestety, większość klientów sugeruje się ceną, co jest błędne, najważniejszym czynnikiem przy wyborze klimatyzatora jest technologia i co za tym idzie, jakość i wydajność. Im bardziej jest zaawansowana technologicznie klimatyzacja tym otrzymujemy lepszą jakość i tym samym energooszczędność oraz oszczędność eksploatacyjną.

Urządzenia, których celem było schłodzenie popularnego M2, czyli pomieszczeń średnio do 50 m kW w roku 2000 było nie tyle, co kosztowne w zakupie, ale bardzo drogie w eksploatacji w związku z czym z klimatyzatorów korzystali ludzie zamożni. Obecnie koszt zakupu najprostszego, bardzo dobrego i energooszczędnego klimatyzatora do takiej powierzchni to wydatek rzędu 5000 zł, a koszty eksploatacji są nieporównywalnie niższe w stosunku do wymienionych wcześniej urządzeń z ubiegłych lat. Mówimy o klimatyzacji A+++, zgodnych z dyrektywą UE. Czyli  warto ponieść inwestycyjny koszt, by  otrzymywać „długoletni bezawaryjny zwrot.”

Na podstawie własnych obserwacji, testowanych i wymienianych urządzeń, twierdzę z pełną odpowiedzialnością, że koszt używania klimatyzatora w upalne dni jest bardzo niski i będzie coraz niższy. Wszystkie te czynniki powodują, że klimatyzacja dzisiaj jest standardem.

Podsumowując:

Wybierając klimatyzacje, nie oszczędzaj na cenie. Kupuj nie chińską, a silną oraz mocną markę, korzystaj z certyfikowanych fabrycznych przedstawicieli, zlecaj montaż z godnie z przepisami FGAZ.

Powyższa zasada w 100 % przełoży się na długoletni efekt bezawaryjnej pracy.

 

ZACZNIJ OD:

 1. Wyboru modelu jednostki wewnętrznej klimatyzatora, uwzględniając funkcjonalność pomieszczeń.
 2. Doboru wydajności klimatyzatorów odpowiednich do wielkości pomieszczeń oraz zapotrzebowania na chłód.
 3. Ceny jaką chcesz przeznaczyć na zakup urządzeń i ich późniejszą eksploatację.


ISTOTNE SĄ:

 1. Wygląd i wymiary zestawu (na zewnątrz i wewnątrz).
 2. Zakres pracy - czy klimatyzator chłodzi czy grzeje.
 3. Głośność pracy klimatyzatora (wielkość 19-23 dB(A) porównanie do szeptu).
 4. Efektywność energetyczna (EER/COP) im większa tym rachunki za energie elektryczna będą niższe ( EER>3,2 dla chłodzenia) i COP>3,6 dla grzania to klasa energetyczna A)
 5. Dodatkowe funkcje wpływające na komfort urządzenia.


WARTO SPRAWDZIĆ:

 • DŁUGOŚĆ GWARANCJI
 • DOSTEPNOŚĆ SERWISU I CZEŚCI ZAMIENNYCH
 • CERTYFIKAT INSTALATORA

Niestety, ta kategoria nie zawiera produktów.
Zapraszamy do przejrzenia asortymentu w pozostałych kategoriach.